Eclipse Cross dosáhl vynikajících výsledků

Eclipse Cross si zajistil hodnocení 5 hvězdiček v nárazových testech EuroNCAP:

97% - ochrana dospělých cestujících
80% - ochrana chodců

EuroNCAP

Bezpečnost je jednou ze silných stránek modelu Eclipse Cross, který se chlubí skvělým výsledkem v bezpečnostních testech v kategorii 'kompaktní terénní vozy', kde dosáhl 97% za ochranu dospělých pasažérů a 80% za ochranu chodců.

Systém zmírňování následků čelní kolize (FCM) nového SUV prokázal dobré výsledky tím, že ve všech testovacích scénářích za všech rychlostí dokázal nehodám buďto zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jejich následky.

Eclipse Cross tak v různých testech Euro NCAP získal maximální počet bodů, což mu dopomohlo k celkovému zisku 5 hvězdiček v rámci bezpečnostních testů.

 

I když Eclipse anglicky znamená zatmění, ve skutečnosti je Eclipse Cross novým úsvitem značky Mitsubishi. Představuje zásadní obrat v podobě zbrusu nového kompaktního SUV kupé. Stavět bude na třech hlavních produktových pilířích, kterými jsou:

  • Inovativní / energický design
  • Jízdní dynamika
  • Moderní a atraktivní technologie

SUV ve stylu kupé s ostrými rysy a neméně ostrými jízdními kvalitami slavnostně uvádí nový designový jazyk MMC a současně přináší do tohoto automobilového segmentu celou řadu nových pokrokových vlastností a funkcí. Mitsubishi Eclipse Cross je odrazem 80 let zkušeností s pohonem 4WD (od klíčové čtyřkolky PX33 z roku 1936), bezmála 35 let zkušeností s vozy SUV (od původního modelu Pajero z roku 1982) a téměř 30 let odlaďování technologie AWC (All-Wheel-Control – od původního modelu Galant VR4 Dynamic Four z roku 1987).

DESIGN

Výrazná příď s až dramatickými chromovanými lištami je nepřehlédnutelná. Dynamické křivky nového vozu připomínající atleta čekajícího ve startovních blocích ve Vás bezpochyby vzbudí notnou dávku emocí. Cílem designového oddělení bylo vytvořit vůz robustní, ať již na zpevněných cestách či v terénu, ale současně reflektovat dynamické schopnosti modelu Lancer Evolution a navázat tak na ikonu značky Mitsubishi.
Počínaje modelem Eclipse Cross je výběr materiálů, textur, barevných odstínů a výplní lépe sladěn s pojetím japonského řemeslného zpracování, příslušejícím stoleté tradici kvalitní značky z Japonska.

EXTERIÉR

Při pohledu zvenčí to nejlépe dokládá zbrusu nový velmi sytý červený lak, jehož proces lakování „Takumi" byl vyvinut speciálně pro model Eclipse Cross – poloprůhledný červený lak s vysokým obsahem slídových šupin se nanáší na několik dalších vrstev a poté je sám překryt finálním čirým lakem. Tento relativně náročný pokrokový postup vyžaduje dvojí postupné vypalování laku; prostřednictvím speciálního programu se řídí dokonce i tloušťka vrstev kvůli zajištění maximální kvality výsledné povrchové úpravy.

prosklená střecha Eclipse Cross

INTERIÉR

Velké plochy v interiéru vozidla, jako např. přístrojová deska nebo výplně dveří, jsou pokryty měkkým materiálem s texturou kůže – v kontrastu s ozdobnými dekory, které na dotek i na pohled působí jako stříbrné. Řemeslné zpracování je ještě vylepšeno akcenty z uhlíkových vláken nebo v leskle černém laku na přístrojovém panelu, volantu, středovém panelu a ve výplních dveří; lesklé stříbrné dekory zase lemují spodní část přístrojové desky, lišty středového panelu, zahnuté hrany loketních opěrek předních dveří, výdechy ventilace atd.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Model Eclipse Cross byl obdařen velmi tuhým skeletem karoserie, což je základní podmínka každého vozu, který má přinášet požitek za volantem. Soustava zavěšení kol pro Eclipse Cross byla vyvinuta s cílem dosáhnout přesného ovládání, dobrých jízdních schopností v zatáčkách, sladit pohodlí s ovladatelností a omezit náklony karoserie i hladinu hluku, vibrací a chvění. K ostré jízdní dynamice modelu Eclipse Cross výrazně přispívá i elektrický posilovač řízení s novými komponentami motoru (nižší hlučnost, lepší zpětná vazba od povrchu vozovky).

Za běžných podmínek systém 4WD používá k regulování hnacího momentu režim AUTO pro optimální spotřebu paliva; pokud vůz najede na kluzký povrch nebo zaznamenáhorší záběrové schopnosti, automaticky se přivádí vyšší točivý moment na zadní kola v zájmu zvýšení jízdní stability.

KAROSERIE

I přes kompaktní rozměry své stylové karoserie dokáže Eclipse Cross nabídnout pasažérům vzdušnou a prostornou kabinu. Vstřícné prostředí, vycházející z rozvoru 2670 mm, celkové šířky 1805 mm a délky 4405 mm, těží zejména z odlišného uspořádání, které využívá mj. nízko položenou přístrojovou desku a nastavitelná zadní sedadla. Použitá konstrukce (vyhřívaných) zadních sedadel s dělením 60:40 disponuje mechanizmem posouvání a úpravy sklonu, a dovoluje tak maximálně zužitkovat zavazadelník, aniž by tím utrpěl stylový vzhled Eclipse Cross s karoserií SUV tvarovanou jako kupé.

K celkové prostornosti přispívá i chytře řešená konstrukce střechy s dvojitým vyboulením, kterým se zvětšuje prostor nad hlavou – stejnou výhodu nabízí i panoramatické střešní okno (výbava na přání) s elektricky ovládanou clonou a vnějším otevíratelným panelem, které je samo o sobě oknem do nebe.

Další informace ke stažení: ZDE

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Zaregistrujte se a budeme vám posílat pravidelný newsletter s nejnovějšími informacemi o tomto modelu.

:*
:*
:
:*
:*
:*
:*
* povinná položka