Mitsubishi Space Star - Technologie

 

Space Star je speciálně navržený jako hospodárný a ekologický - s kombinovanou spotřebou pouhých 4,6 l/100 km a emisemi COdo 100 g/km. Díky úsporným tříválcům o objemu 1,0 nebo 1,2 litru, se dokáže snadno zhostit všech cest po městě. Brzdy vždy hbitě reagují, zatímco podvozek, přestože je naladěn především pro pohodlí, svým charakterem dovoluje mnohem agilnější jízdu, takže Space Star se řídí a chová zcela čitelně.

 

Bezpečnost je prioritou každého z nás a to je také oblast, ve které Space Star vyniká. Prvky aktivní bezpečnosti zahrnují karoserii navrženou tak, abyste dobře viděli a také byli vidět. Světla denního svícení, dobrý výhled kolem sebe a stabilizační a protiprokluzový systém pomáhají zamezit smyku v zatáčkách a zlepšují schopnosti vozu při akceleraci. Vůz také disponuje propracovaným systémem ABS.


Motory s technologií MIVEC

Zvolte si pro váš Space Star optimální pohon. Na výběr máte tříválce o objemu 1,0 nebo 1,2 litru se systémem MIVEC. Motor 1,2 přináší velkorysé maximum výkonu 59 kW (80 k) a univerzálně využitelný nejvyšší točivý moment 106 Nm.

Funkce vypínání motoru AS&G snižuje spotřebu paliva a emise CO2 tím, že automaticky vypíná pohonnou jednotku při zastavení vozu, např. při čekání na semaforech. Motor se pak spouští sám v okamžiku, kdy sundáte nohu z brzdového pedálu.

Systém AS&G

Systém AS&G

Systém AS&G

Systém AS&G

Poloměr otáčeníPoloměr otáčení

Vyspělé jízdní vlastnosti

Za snadným manévrováním stojí vynikající rozhled všemi směry a velmi malý poloměr otáčení v kombinaci s elektrickým posilovačem řízení. Automatická převodovka CVT s plynule proměnlivým převodem typu INVECS-III se širokým rozsahem převodových poměrů udržuje optimální otáčky ve prospěch vysokého výkonu a nízké spotřeby paliva. Vychutnejte si hladkou akceleraci i zpomalování, stejně tak jako hospodárně nastavené převodové stupně za všech jízdních podmínek. Podsvícený ukazatel zaručuje snadnou čitelnost i při letmém pohledu. Hlavice voliče převodovky je obšita příjemnou kůží.

Podsvícené ukazatele

Systém sledování tlaku v pneumatikách

Asistent ekologické jízdy

Bezpečnost vždy na prvním místě

Nezáleží na tom, jestli najedete jen deset kilometrů týdně nebo třeba desetinásobek – bezpečnost je prioritou každého z nás; a je to také oblast, ve které Space Star vyniká. Systém ABS přináší několik chytrých funkcí. Systém elektronického přerozdělování brzdné síly EBD automaticky reguluje brzdný účinek přenášený na jednotlivá kola v závislosti na rozložení hmotnosti. Filosofie „přehlasování plynového pedálu" automaticky upřednostní brzdy před plynovým pedálem v případě, že byste oba pedály omylem sešlápli současně; brzdový asistent v nouzových situacích zesílí brzdný účinek, zatímco signalizace nouzového zastavení automaticky rozbliká dvojnásobnou rychlostí výstražná světla s cílem upozornit řidiče v okolí. Pokud by náhodou došlo na nejhorší, cestující chrání celkem 6 airbagů: čelní, boční a hlavové airbagy. Mimořádně robustní karoserie z vysokopevnostní oceli pohlcuje a rozptyluje energii nárazu ze všech směrů.

Rozjezd bez asistentu rozjezdu do kopce

Rozjezd s asistentem rozjezdu do kopce

Možnost deaktivace airbagu spolujezdce