MITSUBISHI MOTORS NA AUTOSALONU V ŽENEVĚ 2017. SVĚTOVÁ PREMIÉRA NOVÉHO KOMPAKTNÍHO SUV ECLIPSE CROSS.

Zcela nové kompaktní SUV kupé Eclipse Cross se připojí ke globální nabídce crossoverů a SUV modelů společnosti MMC: ke kompaktnímu SUV ASX*2 a středně velkému SUV Outlander a Outlander PHEV.

Eclipse Cross, který spojuje ostré linie vozů s karoserií kupé a dynamické mobility vozidel kategorie SUV, nese unikátní punc stylingu a výkonu Mitsubishi.

Mezi další rozlišovací znaky modelu Eclipse Cross patří jeho DESIGN, který řidiče motivuje k tomu, aby vyrazil na cesty a užil si jízdu, KONEKTIVITA, která inspiruje k novým zábavným dobrodružstvím, a v neposlední řadě TECHNOLOGIE pohonu všech kol, která přináší uklidňující pocit a posouvá zážitek z jízdy na vyšší úroveň.

*1: 87. Mezinárodní Autosalon v Ženevě, novinářské dny 7. - 8. března a dny pro veřejnost 9. - 19. března. Tisková konference MMC se bude konat 7. března v 11:15 na stánku Mitsubishi Motors v Hale 2.
*2: RVR v Japonsku, Outlander Sport v USA a na některých jiných trzích

Eclipse Cross: produktový přehled

1) Charakteristický dynamický design
V rámci tématu zadaného při jeho vývoji "Tvar inspirace" zároveň Eclipse Cross zahrnuje i následující vlastnosti, které mají za cíl poskytnout zážitek z jízdy, jež inspiruje a oslovuje zvídavou mysl všech, kdo si chtějí užívat života inteligentně a aktivně.

Výrazně ostrý a dynamický tvar Mitsubishi SUV kupé se vyznačuje svým klínovitým profilem s výraznou boční linkou a silnou charakteristickou linií; dopředu kloněným zadním oknem; ostře řezanými zadními dveřmi a krátkým převisem; a svalnatými blatníky dotvářejícími image vysportovaného atleta.

Designérský koncept přední masky vozu ve tvaru Dynamického štítu (Dynamic Shield) od společnosti MMC odkazuje na tvar ochranného štítu, který vizuálně tvoří černá centrální část černé mřížky chladiče symbolizující výkon vozu. Černá plocha je ohraničená ve třech směrech - zleva, zprava a zdola nahoru. Dynamický štít vyjadřuje funkčnost přední části vozidla, která chrání pasažéry i samotné vozidlo.

"Dynamický a charakteristický" design zadní části vozu se vyznačuje téměř kubistickým stylem vytvořeným kolem vysoce osazených protáhlých zadních světel a dopředu vystupujícího okna zadních dveří horizontálně rozděleného na dvě části. Rozsvícené trubkovité LED brzdová světla a centrální LED brzdové světlo tvoří jediný světelný pruh, který se táhne napříč zadními dveřmi, což dodává zezadu modelu Eclipse Cross široký a stabilní vzhled.

Paletu barev doplňuje nový červený metalický odstín laku karoserie. Standardní lak je potažen vrstvami polo průsvitného laku červené a světlé barvy, což vytváří vysokou sytost barev a intenzitu, jejichž výsledkem je vysoce rafinovaný povrch.

Horizontální přístrojová deska, stříbrné metalické akcenty lemování a černo - stříbrné barevné provedení vytváří rafinovaný interiér, který je dynamický a sportovní zároveň. Řidič si tak může vychutnat futuristický kokpit vybaven tenkým audio a head-up displejem.

Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60:40 a disponují funkcí posouvání a sklápění, to vše při zachování maximálního objemu zavazadlového prostoru a bez nutnosti narušit stylový tvar SUV kupé. Navíc poskytují cestujícím na zadních sedadlech dostatek prostoru pro nohy, což jim umožňuje, aby se usadili ve své oblíbené poloze a užili si i delší cestu s dostatečným prostorem pro hlavu i navzdory směrem dolů se svažující siluetě vozu v jeho zadní části.

2) Konektivita inspirující k novým zábavným dobrodružstvím
Eclipse Cross je vybaven audio systémem Smartphone Link Display Audio, Touchpad ovládáním a Head Up displejem, který řidiči umožňuje zpracovat a vyhodnotit různé typy informací jednodušším a bezpečnějším způsobem.

Smartphone Link Display Audio podporuje Apple CarPlay*3, inteligentnější a bezpečnější způsob umožňuje používání iPhone*3 ve vozidle. Řidič může využít Siri*4 nebo dotykovou obrazovku Smartphone Link Display Audio pro vyhledání trasy optimalizované s ohledem na dopravní situaci, volání nebo přijímání hovorů, přístup k textovým zprávám a poslech hudby, to vše způsobem, který umožňuje zůstat plně soustředěný na cestu. Smartphone Link Display Audio také podporuje Android AutoTM*4, která umožňuje hlasové ovládání Google MapsTM*4, Google PlayTM*4 hudby a dalších aplikací. Touchpad ovládání umožňuje ovládání audio funkcí jako je rádio či Apple CarPlay

Umístění Touchpad ovladače na středové konzoli umožňuje řidiči ovládat Smartphone Link Display Audio snadno a bez nutnosti měnit pozici.

Head Up Display umožňuje bezpečnější jízdu díky zobrazení rychlosti vozu, dat z aktivních bezpečnostních systémů a dalších potřebných informací, což minimalizuje pohyb očí a zajišťuje okamžitou čitelnost.

*3: Apple CarPlay, iPhone a Siri jsou ochranné známky společnosti Apple Inc. registrované ve Spojených Státech Amerických a dalších zemích.
*4: Android Auto, Google Maps a Google Play jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Google Inc.

3) Příjemná a bezpečná jízda s technologií pohonu všech kol
Eclipse Cross využívá elektronicky řízený systém pohonu všech kol, který dodává optimální točivý moment na zadní kola odpovídající jízdní situaci a stavu povrchu vozovky. Systém integrované kontroly dynamiky vozu Super All-Wheel Control od společnosti MMC (S-AWC) disponuje funkcí aktivního stáčení vozidla kolem svislé osy AYC*5

Přidání vzpěry s tříbodovým uchycením vpředu a strategické využití strukturálního zpevnění v zadní části vozu přispěly ke zvýšení tuhosti karoserie. Tužší karoserie a optimalizace detailů zavěšení kol jsou zárukou precizní ovladatelnosti a vynikající stability vozu.

Eclipse Cross nabízí dvě pohonné jednotky, které napomáhají plnohodnotnému stylovému SUV kupé dosáhnout správné rovnováhy mezi výkonem a vlivem na životní prostředí. Nový přeplňovaný zážehový motor o objemu 1.5 litru s přímým vstřikováním spolupracuje s novou CVT převodovkou s 8-stupňovým sportovním manuálním ovládáním. Přeplňovaný vznětový motor o objemu 2.2 litru s přímým vstřikováním upravený speciálně pro model Eclipse Cross spolupracuje s novou 8-stupňovou automatickou převodovkou. Obě pohonná ústrojí byla vyvinuta s cílem nabídnout řidičům maximální požitek ze svižné jízdy.

*5: Funkce aktivního stáčení vozidla kolem svislé osy AYC (Active Yaw Control) řídí přerozdělení točivého momentu a brzdné síly na jednotlivá zadní kola tak, aby napomohly vozidlu chovat se v souladu s požadavky řidiče, využívajíc informace o úhlu natočení volantu, míře stáčení, točivého momentu, brzdné síly a rychlosti kol s cílem přesně reagovat na reakce řidiče a chování vozu.

Specifikace Eclipse Cross (vystavené vozidlo)

D x Š x V (mm) 4405 x 1805 x 1685
Rozvor (mm) 2670
Rozchod kol vpředu/vzadu (mm) 1545 / 1545
Motor & převodovka 1.5 l přeplňovaný zážehový s přímým vstřikováním / CVT
2.2 l přeplňovaný vznětový/ 8-st. AT
Pohon Elektronicky řízený 4WD
ModelPočet ksPoznámky
Novinářské dnyNovinářské dny
Eclipse Cross 3 3 Světová premiéra. Show model
MITSUBISHIeX Concept 1 1 Koncepční vozidlo. Show model
ASX 1 1 RVR v Japonsku; Outlander Sport v USA a na některých dalších trzích.
Outlander 1 1  
Outlander PHEV 1 1  
i-MiEV   1  
Space Star   1 Mirage mimo Evropu.
Lancer Sportback   1  
Pajero   1 Montero na trzích ve španělsky mluvících zemích; Shogun ve Velké Británii.
L200 1 1 Triton mimo Evropu
Celkem812