MITSUBISHI V ROCE 2016 V HISTORICKÉ FORMĚ

 „Loňský rok byl pro Mitsubishi jednoznačně nejúspěšnějším v celé historii působení značky na českém trhu, bylo registrováno 2 817 vozů s logem tří diamantů," komentuje uplynulý rok Martin Saitz, generální ředitel M Motors CZ. Pozitivní výsledek zajistil Mitsubishi tržní podíl 1,01 % a meziroční nárůst prodeje o 13 %.

Hitparádu nejžádanějších modelů i v loňském roce tradičně vedl bestseller Mitsubishi ASX. S rekordními 1 889 prodanými vozy si tak upevnil pozici lídra v modelovém mixu značky. Oblíbenou stálicí mezi zákazníky zůstal i model Outlander, pro který byl loňský rok ve znamení nejvyššího prodeje vůbec - 493 registrovaných vozů a meziroční nárůst o 30 % znamená nejlepší výsledek od začátku jeho prodeje na českém trhu. Novým hitem s meziročním růstem prodeje o 183 % se vloni stal pick-up Mitsubishi L200, který se na konci roku 2015 dočkal generační obměny. S celkově 198 prodanými vozy v uplynulém roce zabodovala nová L200 zejména ve fleetových prodejích např. pro společnosti Net4Gas zabývající se přepravou plynu nebo Vojenské lesy ČR.

„Jsem velmi rád, že se značce Mitsubishi na našem trhu daří. Prodeje v posledních letech potvrzují, že si čeští zákazníci vozy s logem tří diamantů oblíbili," uvádí Martin Saitz a dodává: „Základem úspěchu je kromě aktuální modelové nabídky a vstřícné cenové politiky zejména stabilní a široká dealerská síť." Rok 2017 bude pro Mitsubishi Motors výjimečný, nejstarší japonská automobilku totiž oslaví 100leté výročí – v roce 1917 představila Model A, první sériově vyráběný japonský vůz. Na českém trhu odstartuje Mitsubishi další rok uvedením hned dvou novinek, nejprodávanějších modelů ASX a Outlander v modernizovaném provedení pro rok 2017. Rodinný crossover Mitsubishi ASX doznal výrazného faceliftu a SUV Mitsubishi Outlander poskytne řadu vylepšení v oblasti bezpečnostních technologií a komfortu. Základem modelové řady Mitsubishi tedy i nadále zůstávají stále oblíbenější vozy typu SUV, jejichž nabídka bude koncem letošního roku rozšířena o zcela nový model.